Otsituimad TOP 5

Ammily 2mg+0,03mg film-coated tablet N21 (0)

Urogenitaalsüsteem ja suguhormoonid >  Suguhormoonid ja genitaalsüsteemi modulaatorid
Nimetus: Ammily 2mg+0,03mg film-coated tablet N21
Toimeained: Dienogest+Ethinylestradiol(O)
Tipas: Retseptiga mittekompenseeritavad
Tootja: Orivas
ATC kood G03AA81
Keskmine hind:
Külastajate hind: -

Laiendada / Sulgeda Mis ravim on seda ravimit ja milleks seda kasutatakse

Ammily on suukaudne rasestumisvastane preparaat, mis sisaldab kahe hormooni kombinatsiooni.

Ammily sisaldab väikeses koguses kahte erinevat naissuguhormooni, etünüülöstradiooli (sellel on östrogeeni-sarnane toime) ja dienogesti (progesteroon, sellel on sarnane toime luteiniseerivale hormoonile). Väikese hormoonisisalduse tõttu kuulub see madala hormoonisisaldusega suukaudsete rasestumisvastaste preparaatide hulka. Kuna see sisaldab kahte hormooni, siis nimetatakse seda kombineeritud pilliks ja kuna kõik tabletid sisaldavad samas koguses samu toimeaineid, nimetatakse seda ka monofaasiliseks tabletiks.

Kõrgenenud meessuguhormooni tasemetega naistel esinevad "androgeensed toimed" (akne teke) on Ammily kasutamisel väiksemad.


Laiendada / Sulgeda Mida on vaja teada enne ravimi kasutamist

Üldised märkused

Selles patsiendi infolehes kirjeldatakse mitmeid olukordi, kus te peate Ammily kasutamise lõpetama või kus Ammily usaldusväärsus on vähenenud. Neil juhtudel tuleb hoiduda seksuaalvahekorrast või kasutada lisaks mittehormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid (näiteks kondoom) või barjäärimeetodit. Ärge kasutage rütmi- ega temperatuurimeetodeid, kuna suukaudsed kontratseptiivid muudavad need meetodid ebausaldusväärseks.

Ammily, nagu teisedki kombineeritud suukaudsed kontratseptiivid, ei kaitse HIV-infektsiooni (AIDS) ega teiste sugulisel teel levivate haiguste eest.

Suukaudsed kontratseptiivid ja tromboos

Tromboosiks nimetatakse vere hüübimist veresoone sees, mis võib veresoone ummistada. See võib mõnikord aset leida jala süvaveenides (süvaveenide tromboos). Kui sellisest verehüübest rebeneb tükk lahti, võib see liikuda kopsuarteritesse ja need ummistada, põhjustades "kopsuemboolia".

Embooliat ja tromboosi kokku nimetatakse trombembooliaks. Süvaveenide tromboos on harv nähtus ja võib tekkida ka sõltumata pillide võtmisest, näiteks raseduse ajal.

Vere hüübimise risk on mõnevõrra suurem pillide kasutajatel, võrreldes mittekasutajatega. Venoosse trombemboolia (VTE) risk on suurim esimesel aastal, mil naine kasutab kombineeritud tablette, kuid see risk on väiksem kui raseduse ajal, mis on hinnanguliselt 60 juhtu 100 000 raseduse kohta. Venoosne trombemboolia võib lõppeda surmaga 1...2% juhtudest.

Madala östrogeenisisaldusega (<50 mikrogrammi etünüülöstradiooli) suukaudsete kontratseptiivide kasutajatel jääb VTE esinemissagedus vahemikku 20...40 juhtu 100 000 naiseaasta kohta, kuid sagedus varieerub sõltuvalt progestageenist. Mittekasutajatel on VTE esinemissagedus 5...10 juhtu 100 000 naiseaasta kohta.

Epidemioloogilised uuringud on seostanud KSK-de kasutamist ka arteriaalse trombemboolia (müokardiinfarkt, transitoorne isheemiline atakk) riski tõusuga.

Tromboos võib esineda arterites (arteriaalne tromboos) harva. Näiteks südame veresoontes võib see põhjustada müokardiinfarkti, aju veresoontes ajurabanduse või transitoorse isheemilise ataki (TIA, see on ajurabandus ilma püsivate jääknähtudeta).

Väga harvadel juhtudel võivad verehüübed tekkida teistes kohtades, nagu maksa, soolestiku, neeru või silma veresoontes. Väga harva võib tromboos põhjustada invaliidsust või surma.

Arteriaalse trombemboolia suurenenud risk on seotud kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide kasutamisega.

Riskifaktorite olemasolu (nagu veresoonte laienemine, kaugelearenenud flebiit ja tromboos, südamehaiguste esinemine, ülekaalulisus, verehüübehäired) või positiivse pereanamneesi esinemisel (st trombemboolia esinemine õdedel-vendadel või vanematel suhteliselt noores eas) tuleb ohte arutada oma arstiga.

Müokardiinfarkti või ajurabanduse risk tõuseb, kui te saate vanemaks. Kui pillide kasutamise ajal kõrgeneb teie vererõhk, siis võidakse teil soovitada nende kasutamine lõpetada.

Süvaveenide tromboosi oht suureneb ajal, mil te olete sunnitud viibima haiglas operatsioonil või olete pikemat aega voodiravil (näiteks kipsis jalg või jalg on veenilaiendite ravi ajal sidemetes). Väga oluline on oma arstile öelda, et te kasutate pille. Arst soovitab teil Ammily võtmise peatada neli nädalat enne planeerinud suuremat operatsiooni või pikemaaegset voodiravi ja jätkata selle kasutamist kaks nädalat pärast taastumist.

Suukaudsed kontratseptiivid ja vähirisk

Pille kasutavatel naistel on pisut sagedamini täheldatud rinnanäärmevähki võrreldes mittekasutajatega, kuid ei ole teada, kas seda põhjustab ravi. Pille kasutavaid naisi kontrollitakse sagedamini ja vähk avastatakse varasemas staadiumis.

See väike erinevus kaob 10 aasta jooksul pärast pillide kasutamise lõppu.

Harva on pillide kasutajatel esinenud healoomulisi ning veelgi harvem pahaloomulisi maksakasvajaid. Sellised kasvajad võivad põhjustada sisemist (kõhuõõnesisest) verejooksu. Tugeva kõhuvalu esinemisel võtke koheselt ühendust oma arstiga.

Mõnede uuringute kohaselt on pikaajalistel pillide kasutajatel suurenenud emakakaelavähi risk. Siiski ei ole selge, mil määral on see põhjustatud pilli kasutamisest, sest emakakaelavähi riski mõjutavad ka muud tegurid, näiteks seksuaalkäitumine (sagedane partnerite vahetamine).

Ärge võtke Ammily't

kui te olete allergiline (ülitundlik) etünüülöstradiooli, dienogesti või Ammily mõne koostisosa suhtes.

kui teil on või on eelnevalt olnud tromboos (vt eestpool).

kui teil on või on eelnevalt olnud arterite haiguseid, nagu müokardiinfarkt või ajurabandus.

kui teil on või on eelnevalt olnud seisundeid, mis võib viidata tekkivale südameinfarktile (tugev valu rindkeres, mis ulatub kaelani) või ajurabandusele (transitoorne isheemiline atakk, TIA, see on ajurabandus ilma püsivate jääknähtudeta).

kui teil esinevad tõsised trombemboolia riskifaktorid (vt nimekiri allpool).

kui teil on raske maksahaigus või ikterus praegu või anamneesis. Iikterus või üle keha sügelemine võivad olla maksahaiguse esmasteks tunnusteks.

kui teil on maksakasvaja (hea- või pahaloomuline) praegu või anamneesis.

kui teil on või kahtlustatakse suguorganite või rinnanäärmevähki.

kui teil on ebaselge etioloogiaga vaginaalne verejooks.

kui teil on fokaalsete neuroloogiliste sümptomitega migreeni esinemine anamneesis.

kui te põete pankreatiiti praegu või anamneesis, kui see on seotud raske hüpertriglütserideemiaga.

kui teil on raske neerufunktsiooni häire või äge neerupuudulikkus.

Trombemboolia risk on suurem järgnevate tegurite olemasolul:

kui teil on suhkurtõbi veresoonte kahjustusega.

kui teil on väga kõrge vererõhk.

kui teil on lipiidide metabolismi raske häire (düslipideemia).

kui teil on või on eelnevalt määratud biokeemilisi näitajaid, mis näitavad vere hüübimise häirete eelsoodumust, kaasaarvatud aktiveeritud proteiin C (APC) resistentsus, antitrombiin-III puudulikkus, proteiin C puudulikkus, proteiin S puudulikkus, aminohappe homotsüsteiini kõrged tasemed veres (hüperhomotsüsteineemia) või kui esinevad harvad valk-tüüpi antikehad, nagu antifosfolipiidide antikehad.

Kui mõni ülaltoodud häiretest esineb Ammily võtmise ajal, lõpetage koheselt pillide võtmine ja võtke ühendust oma arstiga. Sel ajal kasutage rasedusest hoidumiseks mittehormonaalseid meetodeid.

Kui teil esineb mõni ülaltoodud seisunditest, informeerige sellest oma arsti enne Ammily kasutamise alustamist. Arst soovitab tõenäoliselt teist tüüpi suukaudseid kontratseptiive või teisi mittehormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid.

Eriline ettevaatus on vajalik ravimiga Ammily

Mõningatel juhtudel võib kombineeritud kontratseptiive võtta ainult hoolika meditsiinilise järelevalve all. Kui teil esineb ükskõik milline järgmistest seisunditest, informeerige sellest oma arsti enne Ammily kasutamise alustamist:

kui teil on suhkurtõbi.

kui te olete ülekaaluline (kehamassiindeks >30 kg/m²).

kui te ei ole veel saavutanud lõplikku täiskasvanu pikkust.

kui teil on kõrge vererõhk.

kui teil on südameklapi rike või südame rütmihäired.

kui teil on veenide põletik (pindmine tromboflebiit).

kui teil on veenilaiendid.

kui kellelgi teie lähedastest sugulastest on olnud tromboos, müokardiinfarkt või ajurabandus.

kui teil on migreen.

kui teil on krambid (Sydenham'i korea).

kui teil või kellelgi teie lähedastest sugulastest on kõrge kolesterooli või triglütseriidide (vere rasvühendid) tase veres.

kui teil on maksa või sapipõie haigus.

kui teil on põletikuline jämesoole haigus (Crohni tõbi või haavandiline koliit). - kui teil on ikterus ja/või kogu keha sügelus.

kui teil on mõningad immuunsüsteemi häired (süsteemne erütematoosluupus).

kui teil on harvaesinev verehüübehäire koos neeruhaigusega (hemolüütilis-ureemiline sündroom).

kui teil on harvaesinev hemoglobiini metabolismi häire (porfüüria).

kui teil esineb pärilik angioödeem.

kui teil on endogeenne depressioon.

kui teil esines raseduse viimases staadiumis villiline nahalööve (herpes gestationis).

kui teil on kuulmislangus (otoskleroos).

kui teil on või on eelnevalt esinenud kollakaspruune pigmendilaike, eriti näol (kloasmid).

Sellisel juhul vältige otsest päikesevalgust või ultraviolettkiirgust.

kui te suitsetate. Suitsetamine suurendab suukaudsete kontratseptiivide tõsiste kõrvaltoimete, näiteks müokardiinfarkti ja ajurabanduse, riski. Sage suitsetamine ning vanuse tõus tõstab riski veelgi.

Pillide kasutamise ajal peaksite te suitsetamisest loobuma, eriti kui te olete üle 35 aastane. Suitsetamisest mitteloobumise korral tuleks kasutada teisi rasestumisvastaseid vahendeid, seda eriti teiste riskifaktorite olemasolul.

Millal peaksite pöörduma arsti poole

Teie arst võib teid pillide võtmise ajal regulaarselt läbi vaadata. Regulaarsete läbivaatuste sagedus ja tüüp sõltub teie üldtervislikust seisukorrast.

Võtke koheselt ühendust oma arstiga, kui teil esineb ükskõik milline järgnevaist:

kui tunnete muutust oma üldtervislikus seisukorras (eriti käesolevas infolehes kirjeldatud sümptomite osas) või teie lähiperekonnas tekib käesolevas infolehes kirjeldatud haigusi,

kui tunnete rinnas mingit tükki,

kui võtate teisi ravimeid,

enne planeerinud suuremat operatsiooni või voodiravi (pöörduge arsti poole vähemalt 4 nädalat varem),

kui teil esineb ebatavaliselt tugev, ebaregulaarne vaginaalne vereeritus,

kui unustasite esimese nädala jooksul võtta ühe või mitu pilli või kui teil oli seksuaalvahekord eelnenud 7 päeva jooksul,

kui teil on kaks korda järjest ära jäänud menstruatsioonilaadne vereeritus või kui te kahtlustate rasedust (ärge jätkake kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide võtmist, kuni arst on seda lubanud).

Lõpetage pillide võtmine ning pöörduge koheselt arsti poole, kui teil ilmnevad järgnevad tromboosi võimalikud sümptomid:

ebatavaline jala või jalgade valu või turse,

kui teil esineb äkiline tugev valu rinnus, kiirgumisega või ilma kiirgumiseta vasakusse kätte,

kui teil esineb äkiline õhupuudus,

kui teil esineb äkiline püsiv köhahoog,

kui teil esineb ebatavaliselt tugev, pikaleveninud peavalu,

kui teil esineb järsk osaline või täielik nägemise kaotus,

kahekordne nägemine,

kui teie kõne muutub segaseks või on raske rääkida,

pearinglus,

kollaps fokaalsete krampidega või ilma,

nõrkus või väga selgelt väljenduv tundetus, mis haarab äkki ühte kehapoolt või kehaosa, - motoorsed häired, - tugev kõhuvalu.

Kasutamine koos teiste ravimitega

Palun informeerige oma arsti või apteekrit kui te kasutate või olete hiljuti kasutanud mingeid muid ravimeid, kaasa arvatud ilma retseptita ostetud ravimeid.

Mõned ravimid võivad vähendada kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide efektiivsust. Üks esimesi märke selleks võib olla läbimurdeveritsus. Nende ravimite hulka kuuluvad näiteks:

epilepsia ravimid (näiteks fenütoiin, fenobarbitaal, primidoon, karbamasepiin, okskarbasepiin, topiramaat, felbamaat),

tuberkuloosiravimid (näiteks rifampitsiin),

mõningate infektsioonide ravimiseks kasutatavad antibiootikumid (näiteks ampitsilliin, tetratsükliin, griseofulviin),

ritonaviir, rifabutiin, efavirens, nevirapiin,nelfinaviir, - naistepuna (Hypericum perforatum).

Kombineeritud suukaudsed kontratseptiivid võivad vähendada teiste ravimite toimet, näiteks tsüklosporiini või lamotrigiini sisaldavad ravimid.

Progestiini sisaldavad ühendid võivad mõjutada teatud vererõhku alandavate ravimite ja mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite toimet.

Informeerige teisi ravimeid väljakirjutavaid arste ja isegi oma hambaarsti, et te kasutate Ammily't.

Arst otsustab, kas ja kui kaua peate kasutama teisi mittehormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid.

Naised, kes saavad lühiaegselt (maksimaalselt ühe nädala) mõnda eelpool mainitud ravimit, peavad samaaegse ravi ajal ja 7 päeva jooksul pärast seda lisaks kasutama ka mõnda muud rasestumisvastast meetodit, näiteks barjäärimeetodit (kondoom).

Rifampitsiini kasutamise korral tuleb lisanduvat rasestumisvastast meetodit (näiteks barjäärimeetod) kasutada samaaegse ravi ajal ja 28 päeva jooksul pärast ravi lõppu. Kui tablettide pakend lõpeb teiste ravimite kasutamise ajal, tuleb uue pakendiga alustada ilma tavapärase tabletivaba intervallita.

Küsige oma arstilt, kas te kasutate ravimeid, mis indutseerivad pikemat aega maksaensüüme (lugege ka selle teise ravimi infolehte). Mõningatel juhtudel võib olla vajalik kasutada mittehormonaalset rasestumisvastast vahendit.

Rasedus ja imetamine

Ärge võtke Ammily’t, kui te olete rase või arvate, et olete rase. Kui te rasestute Ammily kasutamise ajal, lõpetage kohe tablettide võtmine.

Ammily kasutamine imetamise ajal võib vähendada rinnapiima kogust ja muuta selle koostist. Ravimi toimeainete ja/või abiainete väikesed kogused võivad erituda rinnapiima, omades võimalikku mõju vastsündinule. Ammily võtmine ei ole soovitatav imetavatele emadele. Enne ravimi kasutamist pidage nõu oma arsti või apteekriga.

Autojuhtimine ja masinatega töötamine

Ammily ei oma toimet autojuhtimise ega masinate käsitsemise võimele.

Oluline teave mõningate Ammily koostisainete suhtes

Ravim sisaldab laktoosi, glükoosi ja sojaletsitiini. Kui te teate, et teil esineb ülitundlikkus teatud suhkrute, pähkli või soja osas, võtke enne Ammily kasutamist ühendust oma arstiga.


Laiendada / Sulgeda Kuidas seda ravimit võtta

Võtke Ammily't alati täpselt nii, nagu arst on teile rääkinud. Kui te ei ole milleski kindel, pidage nõu oma arstiga.

Iga Ammily pakend sisaldab 21, 3×21 või 6×21 õhukese polümeerikattega tabletti. Iga tablett on pakendil märgistatud kindla nädalapäevaga, millal tablett tuleb võtta.

Püüdke tablett sisse võtta iga päev ligikaudu samal ajal, vajadusel vähese vedelikuga. Võtke üks pill päevas, järgides noole suunda pakendil, kuni pakend on lõpuni tarbitud. Järgmised 7 päeva tablette ei võeta. Nende seitsme "tabletivaba" päeva jooksul peaks algama menstruatsioonilaadne vereeritus. Tavaliselt algab see 2…3 päeva pärast viimase pilli võtmist.

Uue pakendiga alustage kaheksandal päeval pärast viimase pilli võtmist. Järgmise Ammily pakendiga alustage isegi siis, kui vereeritus veel kestab. Seega alustate te uut pakendit eelmisega samal nädalapäeval ja esimese tableti võtmist on lihtne meeles pidada. Lisaks algab ka menstruatsioon iga kuu samal ajal.

Juhiste järgimisel kaitsevad pillid soovimatu raseduse eest alates esimesest tableti võtmise päevast.

Esimese Ammily pakendi võtmine

Eelmisel kuul ei ole hormonaalseid rasestumisvastaseid preparaate kasutatud:

Üks õhukese polümeerikattega tablett päevas, alates menstruaaltsükli esimesest päevast (menstruatsiooni esimene päev, loetakse päevaks 1). Võtke tablett blisterpakendi käesoleva nädalapäeva märgistuse alt.

Kui te lähete Ammily'le üle teiselt kombineeritud suukaudselt kontratseptiivilt (kombineeritud suukaudne kontratseptiiv, tuperõngas, transdermaalne plaaster):

Ammily esimene õhukese polümeerikattega tablett tuleb võtta pärast tavapärast tabletivaba intervalli või järgmisel päeval pärast viimase pilli võtmist eelnevalt kasutatud pakendist (ilma tabletivaba perioodita).

Kui teie eelmiste pillide pakend sisaldas ka mitteaktiivseid (hormoonivabu) pille, siis tuleb Ammily võtmist alustada kohe pärast tavapärast platseebotableti intervalli või pärast viimase aktiivse (hormooni sisaldava) õhukese polümeerikattega tableti võtmist. Kui te ei ole kindel, millised õhukese polümeerikattega tabletid on aktiivsed, pöörduge arsti või apteekri poole. Kui te lähete Ammily'le üle tuperõngalt või transdermaalselt plaastrilt, alustage Ammily võtmist vahendi eemaldamise päeval, kuid hiljemalt päeval, mil pidi toimuma järgmine manustamine.

Kui te lähete Ammily'le üle ainult-progestageeni-meetodilt (minipill):

Te võite ainult progestageeni sisaldavatelt tablettidelt Ammily'le üle minna ükskõik millisel päeval ja te võite Ammily võtta järgmisel päeval, tavapärasel ajal. Te peate esimese 7 päeva vältel kasutama lisakaitsevahendit näiteks barjäärimeetodit (kondoom).

Kui te kasutasite kontratseptiivset süsti, implantaati või progestageeni vabastavat emakasisest süsteemi (ESS):

Implantaadi või emakasisese süsteemi kasutamisel võib alustada selle eemaldamise päeval. Süstitava vahendi kasutamisel võib õhukese polümeerikattega tablettide võtmist alustada päeval, millal peaks tehtama järgmine süst. Te peate esimese 7 päeva vältel kasutama lisakaitsevahendit näiteks barjäärimeetodit (kondoom).

Pärast lapse sünnitamist:

Pärast sünnitust võib arst soovitada teil Ammily kasutamist alustada pärast esimest menstruaaltsüklit. Mõningatel juhtudel võib alustada hormonaalse rasestumisvastase vahendi võtmist ka varem. Lisainformatsiooni saamiseks pöörduge oma arsti poole. Te ei tohi last rinnaga toita, välja arvatud, kui arst on nii käskinud.

Pärast aborti või raseduse katkemist: Järgige oma arsti nõuandeid.

Kui teil on tunne, et Ammily toime on liiga tugev või liiga nõrk, pidage nõu oma arsti või apteekriga.

Kui te võtate Ammily't rohkem kui ette nähtud

Ammily üleannustamise kohta andmed puuduvad. Teiste kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide põhjal saadud informatsiooni põhjal on üleannustamise toksilisus nii täiskasvanutel kui lastel väike. Üleannustamise tagajärjel võib tekkida iiveldus, oksendamine ja noortel tüdrukutel tupekaudne veritsus. Kui te olete võtnud Ammily't rohkem kui ette nähtud, võtke ühendust oma arstiga.

Kui märkate, et laps on tõenäoliselt võtnud mitu tabletti, võtke koheselt ühendust oma arstiga.

Kui te unustate Ammily't võtta

Kui möödunud on vähem kui 12 tundi, siis ei ole lisameetodi kasutamine vajalik. Võtmatajäänud tablett tuleb manustada niipea kui võimalik ning edasi tuleb tablette võtta tavalisel kellaajal. Ammily rasestumisvastane efektiivsus ei ole tõenäoliselt vähenenud.

Kui möödunud on rohkem kui 12 tundi, on rasestumisvastane toime nõrgenenud. Eriti suur on risk rasestuda siis, kui te jätate tableti võtmata pakendi alguses või lõpus. Sel juhul on vaja meeles pidada järgnevaid reegleid.

Kui te unustasite võtta ühe tableti esimesel nädalal:

Vahelejäänud tablett tuleb sisse võtta, isegi kui see tähendab kahe tableti võtmist samal päeval. Edasi tuleb tablette võtta tavalisel ajal. Järgneva 7 päeva jooksul tuleb kasutada lisakaitsemeetodit (näiteks kondoom). Kui eelnenud 7 päeva jooksul toimus suguline vahekord, tuleb arvestada võimaliku rasedusega. Sel juhul võtke koheselt ühendust oma arstiga.

Kui te unustasite võtta ühe tableti teisel nädalal:

Vahelejäänud tablett tuleb sisse võtta, isegi kui see tähendab kahe tableti võtmist samal päeval. Edasi tuleb tablette võtta tavalisel ajal. Kui unustatud tabletile eelnenud 7 päeva jooksul on korralikult tablette võetud, puudub raseduse vältimiseks lisakaitsemeetodi kasutamise vajadus.

Kui te unustasite võtta ühe tableti kolmandal nädalal:

Kui olete tabletile eelnenud 7 päeva jooksul korralikult tablette võtnud, kasutage järgnevaid reegleid. Muid rasestumisvastaseid meetodeid pole lisaks vaja kasutada Teil on kaks võimalust:

Vahelejäänud õhukese polümeerikattega tablett tuleb sisse võtta, isegi kui see tähendab kahe tableti võtmist samal päeval. Edasi tuleb tablette võtta tavalisel ajal. Järgmise pakendiga tuleb alustada kohe peale eelmise lõpetamist, st pakendite vahele ei jäeta intervalli. Menstruatsioonisarnast vereeritust ei teki tõenäoliselt enne teise pakendi ärakasutamist, tablettide võtmise ajal võib esineda määrivat või läbimurde verejooksu.

Teine võimalus on poolelioleva pakendi tablettide võtmise katkestamine. Seejärel tuleb pidada 7-päevane tabletivaba intervall (tabletivaba perioodi sisse arvatakse ka unustatud tableti päevad) ja edasi alustada uue pakendiga. Kui soovite uut pakendit alustada tavapärasel nädalapäeval, võite tabletivaba perioodi ka lühendada!

Kui unustasite võtta rohkem kui ühe tableti:

Pöörduge oma arsti poole. Pidage meeles, et sel juhul ei ole rasestumisvastane toime tagatud. Kui ühest pakendist jäi võtmata mitu tabletti ning sellele järgneval tabletivabal perioodil ei esinenud menstruatsioonilaadset vereeritust, tuleb arvestada võimaliku rasedusega. Soovitatav on enne uue Ammily pakendiga alustamist pöörduda arsti poole.

Seedetrakti häired

Kui 3...4 tundi pärast õhukese polümeerikattega tableti võtmist esineb oksendamine või kõhulahtisus, ei pruugi tableti imendumine seedetraktist olla täielik. See on sarnane olukord sellega, kui unustate tableti võtmata. Sel juhul tuleb võtta uus tablett niipea kui võimalik, võimalusel 12 tunni jooksul. Kui möödub rohkem kui 12 tundi, tuleb järgida jaotises "Kui te unustate Ammily't võtta" toodud vahelejäänud tablette puudutavaid juhiseid.

Menstruatsiooni alguse edasilükkamine

Vereerituse alguse edasilükkamiseks jätkake eelmise Ammily pakendi lõpetamisel koheselt (ilma tabletivaba intervallita) järgmise pakendiga. Menstruatsioonilaadset vereeritust saab edasi lükata kuni teise pakendi lõpuni või vajadusel varasemale ajale. Teise pakendi kasutamise ajal võib tekkida määriv vereeritus või läbimurde verejooks. Teise pakendi lõpetamisel võib Ammily võtmist jätkata pärast 7päevase tabletivaba intervalli möödumist.

Kui te soovite muuta menstruaaltsükli alguspäeva

Tablettide võtmise juhiste järgimisel algab menstruaaltsükkel iga nelja nädala järel ligikaudu samal nädalapäeval. Kui soovite nihutada menstruatsiooni algust mõnele teisele nädalapäevale, tuleb tabletivaba intervalli lühendada vastavalt nii mitu päeva, kui soovitakse. Ärge mitte kunagi pikendage tabletivaba intervalli! Näiteks, kui teie menstruaaltsükkel algas siiani tavaliselt reedel ja te soovite, et see edaspidi algaks teisipäeval (seega 3 päeva varem). Selleks alustage järgmise pakendi tablettide võtmist kolm päeva varem. Kui tabletivaba periood on väga lühike (3 päeva või lühem), võib teil menstruatsioonilaadset vereeritust mitte tekkida. Läbimurde vereeritust või määrimist võib esineda järgmise pakendi kasutamise ajal.

Kui teil tekib verejooks perioodide vahel

Mõningatel juhtudel võib esimestel kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide kasutuskuudel esineda vähest läbimurde vereeritust või määrimist. Sel juhul tuleb kasutada tampoone või hügieenisidemeid, kuid jätkata pillide võtmist. Ebaregulaarsed vereeritused lõpevad, kui teie organism on tablettidega harjunud (tavaliselt 3 tsükli jooksul). Kui veritsused jätkuvad, muutuvad tugevamaks või algavad uuesti, siis pöörduge oma arsti poole.

Kui menstruatsiooni ei tekkinud

Kui te olete korrektselt, vastavalt juhistele tablette võtnud ja te ei ole oksendanud ning teil ei ole esinenud kõhulahtisust, siis on rasedus väga ebatõenäoline. Võtke Ammily't edasi tavapäraselt. Kui teil jäi vahele kaks järjestikust perioodi, võite te olla rase. Võtke koheselt ühendust oma arstiga. Te võite jätkata Ammily võtmist pärast rasedustesti tegemist, kui arst on nii soovitanud.

Kui te soovite lõpetada Ammily võtmise

Te võite lõpetada Ammily võtmise ükskõik millal. Kui te ei soovi rasestuda, pöörduge oma arsti poole, et saada nõu teiste usaldusväärsete rasestumisvastaste meetodite kohta.

Kui teil on lisaküsimusi selle ravimi kasutamise kohta, pidage nõu oma arstiga.


Laiendada / Sulgeda Võimalikud kõrvaltoimed

Nagu kõik ravimid, võib ka Ammily põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki. Kõrvaltoimete sageduse määramiseks kasutati järgnevat klassifikatsiooni.

Väga sage: sagedamini kui ühel kasutajal 10-st
Sage: ühel kuni kümnel kasutajal 100-st
Aeg-ajalt: ühel kuni kümnel kasutajal 1000-st
Harv: ühel kuni kümnel kasutajal 10 000-st
Väga harv: harvem kui ühel kasutajal 10 000-st, kaasaarvatud sporaadilised ja teadmata esinemissagedusega.

Hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid võtvatel naistel esineb suurem trombemboolia esinemisrisk. Teatud faktorid võivad seda riski veelgi suurendada (vt lõik 2).

Rasked kõrvaltoimed

Kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide võtmisega seotud raskete kõrvaltoimete kohta lugege lõiku "Eriline ettevaatus on vajalik ravimiga Ammily". Vajadusel pöörduge koheselt arsti poole.

Muud võimalikud kõrvaltoimed

Järgnevas tabelis on Ammily kõrvaltoimed toodud esinemissageduse vähenemise järjekorras. Need on kliiniliste uuringute raames Ammily kasutamisega seostatud kõrvaltoimete sagedused. Mitte ükski kõrvaltoimetest ei esinenud "väga sageli".

Organsüsteemi klass Kõrvaltoimete esinemissagedus
Sage Aeg-ajalt Harv
Närvisüsteemi häired Peavalu Migreen, jalakrambid
Psühhiaatrilised häired Meeleolu langus, närvilisus Anoreksia, vähenenud libiido, agressiivsed reaktsioonid, ükskõiksus
Silma kahjustused Oftalmoloogilised kaebused Nägemishäired, konjunktiviit,kontaktläätsede talumatus
Kõrva ja labürindi kahjustused Kuulmislangus
Südame häired Kõrge või madal vererõhk Suurenenud südame löögisagedus, südamehäired
Vaskulaarsed häired Veenide häired Tromboflebiit,
tromboos/kopsuemboolia, hematoom, tserebrovaskulaarsed häired
Vere ja lümfisüsteemi häired Aneemia
Respiratoorsed, rindkere ja mediastiinumi häired Sinusiit, astma, ülemiste hingamisteede infektsioonid
Seedetrakti häired Kõhuvalud Iiveldus, oksendamine Kõhulahtisus
Naha ja nahaaluskoe kahjustused Akne/akne sarnane dermatiit, eksanteem, ekseem, nahahäired, kloasm, juuste väljalangemine Mitmekujuline erüteem, sügelus
Endokriinsüsteemi häired Hüpertrihhoos, virilism
Neerude ja kuseteede häired Kuseteede infektsioon
Reproduktiivse süsteemi ja rinnanäärme häired Rindade valulikkus või hellus Ebaregulaarsed veritsused, läbimurdeveritsuse puudumine, düsmenorröa, rindade suurenemine, munasarja tsüstide teke, düspareuunia,vaginiit / vulvovaginiit, tupeeritise muutused Hüpomenorröa, rinnapõletik, fibrotsüstiline rinnahaigus, eritis rinnanäärmetest, leiomüoom, endometriit, salpingiit
Infektsioonid ja infestatsioonid Vaginaalne kandidoos või teised seeninfektsioonid
Üldised häired ja manustamiskoha reaktsioonid Kuumahood, väsimus / nõrkus, haiglane enesetunne, seljavalud, muutused kehakaalus,söögiisu suurenemine, ödeem Allergilised reaktsioonid, gripilaadsed sümptomid

Kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide võtmisega on seotud järgnevad kõrvaltoimed (vt lõik 2 "Eriline ettevaatus on vajalik ravimiga Ammily"):

tromboos,

hüpertensioon,

maksakasvajad,

kollakaspruunid pigmendilaigud näol ja kehal (kloasm),

kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide kasutamisega seotud, ebaselge patogeneesiga haiguste teke või süvenemine:

põletikuline jämesoole haigus (Crohni tõbi või haavandiline koliit),

hemoglobiini metabolismi häire (porfüüria),

mõningad immuunsüsteemi häired (süsteemne erütematoosluupus),

villiline nahalööve raseduse viimases staadiumis (herpes gestationis),

konvulsioonid, Sydenham'i korea,

verehüübehäire koos neeruhaigusega (hemolüütilis-ureemiline sündroom), - pärilik angioödeem, - ikterus.

Pill ja rinnanäärmevähk

Suukaudsete kontratseptiivide kasutajatel on veidi suurem rinnanäärmevähi tekkerisk. Et rinnanäärmevähki esineb alla 40-aastastel naistel harva, on rinnanäärmevähi tekkerisk väike, võrreldes rinnavähi üldriskiga.

Suguhormoonid mõjutavad rinnanäärmeid. Hormonaalse keskkonna muutused (näiteks tänu hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamisele) võivad suurendada rinnanäärmete vastuvõtlikkust teistele vähkisoodustavatele faktoritele, seega suureneb vähi tekkerisk. Mõnede uuringute põhjal on rinnanäärmevähi risk keskealistel naistel seotud kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide kasutamise varase alustamisega ja pikemaaegse kasutamisega.

Kui ükskõik milline kõrvaltoimetest muutub tõsiseks või kui te märkate mõnda kõrvaltoimet, mida selles infolehes ei ole nimetatud, palun rääkige sellest oma arstile.


Laiendada / Sulgeda Kuidas ravimi säilitada

Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Ärge kasutage Ammily't pärast kõlblikkusaega, mis on märgitud karbil ja blisterpakendil.

Kõlblikkusaeg viitab kuu viimasele päevale.

See ravimpreparaat ei vaja säilitamisel eritingimusi.

Ravimeid ei tohi ära visata kanalisatsiooni kaudu ega koos majapidamisprügiga. Küsige oma apteekrilt, kuidas hävitatakse ravimeid, mida enam ei vajata. Need meetmed aitavad kaitsta keskkonda.


Laiendada / Sulgeda Pakendi sisu ja muu teave

LISAINFO

Mida Ammily sisaldab

Toimeained on: dienogest ja etünüülöstradiooli. Üks õhukese polümeerikattega tablett sisaldab 2 mg dienogesti ja 0,03 mg etünüülöstradiooli.

Abiained on:

Tableti sisu: laktoosmonohüdraat, magneesiumstearaat, maisitärklis, povidoon, talk. Tableti kate: Opaglos 2 clear, mis sisaldab: kroskarmelloosnaatrium, glükoosmonohüdraat, maltodekstriin, naatriumtsitraat, sojaletsitiin.

Kuidas Ammily välja näeb ja pakendi sisu

Ammily on valged, ümmargused, kaksikkumerad õhukese polümeerikattega tabletid.

Ammily on saadaval pakendites, mis sisaldavad 21, 3×21 ja 6×21 õhukese polümeerikattega tabletti.

Kõik pakendi suurused ei pruugi olla müügil.

Müügiloa hoidja ja tootja Müügiloa hoidja:

Orivas UAB

J.Jasinskio 16B

LT-01112 Vilnius

Leedu Vabariik

Tootja:

Laboratorios León Pharma S.A.

La Vallina s/n, Polígono Industrial Navatejera

Villaquilambre 24008, LeónApteekide, kus võite osta selle tooted, otsing asukoha järgi:
Rajoon: Asula: Apteekide võrk:
 

Otsige tooted nendes apteekides : Apteekide otsingut teostati selles piirkonnas: Kogu Eesti

Ülikooli Apteegi Kaubamaja Apteek, Tallinn, Endla tn

Endla tn 45, Kristiine linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
6650552
kristiinekeskus@ya.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Ülikooli Apteegi Kaubamaja Apteek

Gonsiori tn 2, Tallinn (Kesklinna)
6691380
kaubamaja@ya.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Sikupilli Apteek

Tartu mnt 87, Lasnamäe linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
6381520
benu.5105@benu.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Papiniidu Apteek

Papiniidu tn 8, Pärnu linn, Pärnu maakond
4455915
benu.5112@benu.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Ujula apteek

Ujula tn 2, Tartu linn, Tartu maakond
7339911
benu.5138@benu.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Ülikooli Apteegi Tartu Apteek

Küüni tn 5b, Tartu linn, Tartu maakond
7346810
tartu@ya.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

EuroApteek OÜ, Võru Apteek

Kooli tn 2, Võru linn, Võru maakond
7864161
Hindamine ratingratingratingratingrating

Benu Apteek Eesti OÜ, Jõgeva keskapteek

Kesk tn 4, Jõgeva linn, Jõgeva maakond
7757130
benu.5141@benu.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Euroapteek OÜ, Uuesilla Apteek

Riia mnt 131, Pärnu linn, Pärnu maakond
4460083
A005@euroapteek.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating

Ülikooli Apteegi Rocca al Mare Apteek

Paldiski mnt 102, Haabersti linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond
6659015
ramare@ya.ee
Hindamine ratingratingratingratingrating